Galactik Football

Oto i zakładka. :D Opis postaci i takich różnych rzeczy z serialu Galactik Football potrzebnych do zrozumienia mniej więcej mojego fanfiku o "Galactik Football".

Postacie:

D'jok - w sumie raczej główny bohater mojego fanfiku, gdyż ponieważ to moja ulubiona postać. XD Napastnik drużyny Snow Kids, gra z numerem 9, odkrył Oddech jako drugi. Wychowywany przez Maię - wróżbitkę. Jego matka zmarła po porodzie, w ktrakcie katastrofy na Akillianie. Pewny siebie, nieco zarozumiały, głęboko wierzy w swoje szczególne przeznaczenie. Jest nalepszym przyjacielem Micro Ice'a. W związku z Mei. <3 I, uwaga uwaga, dosyć duży spoiler: Jest synem przywódcy piratów Sonny'ego Blackbonesa.

Sonny Blackbones - przywódca piratów, najlepszy przyjaciel Corso. Dawniej był naukowcem o imieniu I'son, razem z profesorem Yarretem Labnorem (teraz Clamp) stworzył Metafluxa. Wywołał (w pewnym sensie) epokę lodowcową na Akillianie. Ojciec D'joka.

Mei - obrończyni drużyny Snow Kids, gra z numerem 7. Jako szósta odkryła w sobie Oddech. Dziewczyna D'joka. Ma bardzo wpływową matkę. Na początku jest arogancka i próżna, lecz potem się zmienia.

Micro Ice - napastnik drużyny Snow Kids, gra z numerem 3. Ostatni odkrył w sobie Oddech. Najlepszy przyjaciel D'joka. Ma duże poczucie humoru i często robi z siebie błazna. Choć najmniejszy z drużyny, jest typem spryciarza i luzaka. Bywa zadziorny, przez co wydaje się być dziecinny.

Tia - pomocniczka drużyny Snow Kids, gra z numerem 4. Gdy przyszła na casting do drużyny już umiała używać Oddechu. Dziewczyna Rocketa. Córka małżeństwa ambasadorów Księżyca Obia. Początkowo nieśmiała, cicha i zamknięta w sobie, dopiero potem się otwiera. Uwielbia filmować.

Rocket - kapitan drużyny Snow Kids, gra na pozycji pomocnika z numerem 5. Jako czwarty odkrył w sobie Oddech. Chłopak Tii. Początkowo jego ojciec Norata (brat Aarcha), nie chciał się zgodzić, by jego syn grał w piłkę. Tia odnalazła jego matkę Keirę. Podczas pucharu miał szesnaste urodziny.

Thran - obrońca drużyny Snow Kids, gra z numerem 2. Jako trzeci odkrył w sobie Oddech. Brat Ahito, "naukowiec" drużyny. Odpowiedzialny za dobudzanie brata zawsze i wszędzie, również na boisku. Jest zafascynowany nowoczesną technologią, dzięki czemu odnajduje w Clampie bratnią duszę.

Ahito - bramkarz drużyny Snow Kids, gra z numerem 1. Odkrył w sobie Oddech jako piąty. Brat Thrana. Anemiczne i powolne zachowanie oraz umiejętność zasypiania w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie i w absolutnie dowolnej pozycji odziedziczył po ojcu. Jego reakcje są wyjątkowo szybkie, dlatego też często odbija piłkę, lecz czasami nie jest w stanie jej złapać. Doskonały bramkarz, któremu niejednokrotnie udaje się obronić strzał przez sen. To on wymyślił nazwę "Snow Kids".

Aarch - trener drużyny Snow Kids, dawniej członek drużyny Akillians. Przyjaciel Clampa. Sympatyczny i uprzejmy, a jako trener stanowczy i zdecydowany.

Clamp - technik drużyny Snow Kids. Więcej o nim jest powiedziane przy Sonnym Blackbonesie. (patrz wyżej). Stworzył holotrenera. (maszynę [chyba] do treningu dla Snow Kids)

Dame Simbai - fizjoterapeutka drużyny Snow Kids. Jest wysłannikiem incognito Stowarzyszenia Fluxa. Mieszka na planecie Wamba.

Maia - przybrana matka D'joka i wróżbitka. Początkowo nie chciała wyjawić D'jokowi prawdy o jego matce.

Corso - przyjaciel Sonny'ego, a zarazem jego prawa ręka i zastępca, jest piratem. Wielokrotnie ratował życie lidera piratów, zawsze mu pomaga.

Artie - znajomy Micro Ice'a, jest piratem. Zagorzale kibicuje Snow Kids. Micro Ice to jego ulubiony zawodnik. Często mówi rzeczy, których nie powinien mówić. Wesoły, pogodny, walkę z Technoidem traktuje jak zabawę, ale gdy trzeba potrafi być poważny. Przyjaciel Bennetha. Jeden z najbardziej zaufanych ludzi Sonny'ego.

Benneth - pirat, przyjaciel Artiego. Jest raczej tajemniczą postacią, ale i doskonałym piratem. Gdyby nie on, Artie rozpowiedziałby wszystkie tajemnice piratów. Jeden z najbardziej zaufanych ludzi Sonny'ego.

Callie Mystic - wszechobecna reporterka wiadomości Arkadia Sport, przed którą nie może się ukryć żadna tajemnica. Komentuje mecze pucharu Galactik Football. Jako pierwsza odkrywa, że Aarch tworzy nową akilliańską drużynę. (w moim mniemaniu przyjaciółka Norka)

Nork Agnet - gospodarz i dziennikarz telewizji Arkadia Sport. Komentuje mecze pucharu Galactik Football. (w moim mniemaniu przyjaciel Callie)

Brim Simbra - przewodniczący Stowarzyszenia Fluxa.

Adim - prezes Ligi Galactik Football. Była kiedyś zawodniczką drużyny Akillians.

Stella - opiekunka Tii. Kocha Tię jak własną córkę.

Warren - kapitan drużyny Lightnings. Gra na pozycji napastnika z numerem 9. Idol D'joka. W pierwszym sezonie najlepszy strzelec pucharu Galactik Football. Zawodnik przestrzegający zasad.

Bleylock - generał Technoidu, główny wróg Sonny'ego Blackbonesa. Wykorzystuje zdobytą wiedzę do własnych rozgrywek (prawdopodobnie to na jego zlecenie ścigany jest I'son) oraz korzyści (zlecił stworzenie metafluxa przed piętnastu laty, a później chciał go odzyskać), jest ambitny i nieustępliwy. Porwał D'joka, aby odebrać Sonny'emu metafluxa. Ostatecznie po zaciekłej walce z Sonnym spada z dużej wysokości.

Drużyny:

Snow Kids - reprezentacja planety Akillian, jako pierwsza w historii swojej planety awansowała do 1/8 finału, a także wygrała Puchar Galactik Football. Są debiutantami rozgrywek w pierwszej serii serialu. W skład drużyny wchodzą: Ahito (bramkarz), Mei i Thran (obrońcy), Tia (pomocniczka), Rocket (pomocnik-kapitan), Micro Ice i D'jok (napastnicy). Początkowo także w drużynie grał Sinnedd, który po meczu z Red Tigers odszedł do Shadowsów. Cała drużyna posiada fluxa - Oddech Akillian. Trenerem drużyny jest Aarch.

Organizacje:

Technoid - najpotężniejsza firma w Galaktyce, produkująca różne maszyny i roboty, służące jako ułatwienie życia mieszkańców, a także w celach obronnych i strażniczych. Główny wróg Piratów. Prezesem Technoidu jest Książę Madox.

Stowarzyszenie Fluxa - organizacja powołana w celu zachowania pokoju w Galaktyce po Wojnie Fluxów. Odpowiada za to, by żaden flux nie był używany poza boiskiem. Przewodniczącym Stowarzyszenia jest Brim Simbra. Członkowie Stowarzyszenia pochodzą ze wszystkich planet.

Liga Galactik Football - odpowiedzialna za organizację Pucharu Galactik Football. Jej prezesem jest Adim. Wszystkie drużyny biorące udział w Pucharze są w niej zrzeszone.

Fluxy:

Oddech Akillian - błękitny flux planety Akillian. Zniknął w trakcie Wielkiego Zlodowacenia Akillian (15 lat przed wydarzeniami 1. serii), a pojawił się ponownie w zawodnikach Snow Kids. Poprawia ogólną motorykę ciała, może służyć jako tarcza, a także umożliwia "latanie". Jako jedyny z fluxów posiada możliwość przekazywania go między zawodnikami.

Metaflux - sztuczny, syntetyczny flux, niewykrywalny dla Stowarzyszenia Fluxa. Został stworzony przez profesora Labnora (Clamp) i profesora I'sona (Sonny Blackbones) w laboratoriach Technoidu. Początkowo miał służyć jako flux drużyny robotów Technoidu, jednak Bleylock chciał go użyć do wywołania wojny. Poprawia szybkość i wytrzymałość, może upodobnić się do dowolnego fluxa, jednak szkodzi zdrowiu zawodników. Początkowo jego posiadaczami byli Snow Kidsi, którzy oddali go przed półfinałem 1. serii.

Planety:

Akillian - rodzima planeta głównych bohaterów serialu: zawodników Snow Kids. Zlodowacona piętnaście lat przed wydarzeniami 1. serii przez wybuch metafluxa.

Inne:

Flux - pokłady magicznej, potężnej energii charakterystycznej dla planety, która jest w każdym mieszkańcu danej planety. Energia jest na tyle niebezpieczna, że musi podlegać stałej kontroli Stowarzyszenia Fluxa, które zezwala na jej nieograniczone użycie wyłącznie podczas meczów Pucharu Galactik Football. Każdy flux na unikatowe i wyjątkowe cechy, a także różną barwę i poziom siły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz